Török Gábor: Mégis létezik az LMP?
Török Gábor szerint a Lehet Más A Politika (LMP) az a politikai alakulat, amely sokkal esélyesebb annál, mint amit sokan gondolnak róla.
Török Gábor szerint a Lehet Más A Politika (LMP) az a politikai alakulat, amely sokkal esélyesebb annál, mint amit sokan gondolnak róla.
A tavaszi parlamenti választás után egy hónapon belül kell összeülnie az új Országgyűlésnek; az elmúlt három törvényhozási választás alkalmával a gyakorlat azt mutatta, hogy az Országgyűlés alakuló ülését követően másfél-három hét elteltével letette az esküt az új kormány is.
Suttogó vagy sikoltozó lesz-e a választási kampány? Még kérdezed, hát nem hallod a sikoltásokat? Bizony nem hallom. Mindenki beszél a kampányról, miközben nincs kampány. A pártok politikusai és kampánymenedzserei mintha még nem döntötték volna el, hogy miről is szóljon a kampány. Ezért most mindenről szól és semmiről.
Török Gábor aktuális bejegyzésében a 2010-es választások lehetséges eredményeiről ír. Milyen lehetőségei vannak Orbán Viktor pártjának, ha a Fidesz mégsem szerzi meg a kormányzáshoz elegendő mandátumot?
Megkezdődött a harc a nyugdíjasok voksaiért: üzenget egymásnak és persze az érintetteknek a Fidesz és az MSZP, egyaránt a másikat vádolva azzal, hogy tervei-intézkedései elapasztják az időskori ellátásokat.
Török Gábor a tavasszal esedékes választásokról ír aktuális bejegyzésében. A politológus szerint van esély a korábbiaknál alacsonyabb részvételre.
Lendvai Ildikó, az MSZP elnöke és Horváth Csaba kormánybiztos várhatóan nem indul egyéniben a tavaszi országgyűlési képviselőválasztáson. A fővárosi jelölteket január 21-én Mesterházy Attila miniszterelnök-jelölt mutatja majd be.
Rosszul gondolja, aki úgy véli: a biztos győzelemért nem kell harcolni, csak úgy az ölünkbe hull. Az elmúlt évtized meglepő választási fordulatai arról tanúskodnak: a tuti győzelemre hivatott (de minimum esélyes) szereplőket is érheti hidegzuhany. Tanulság ez a Fidesznek is, mielőtt fejébe száll a diadalmámor, mielőtt előre iszik a szoci medve bőrére.
Az SZDSZ várható parlamenti búcsúja kapcsán a politológus korábban már írt a liberális tábor lehetséges jövőjéről. Mostani jegyzete szerint a kérdés azonban ennél tágabban is megfogalmazható: vajon hogyan hat az SZDSZ kiesése a teljes magyar politikára?
A köztársasági elnök szerint Magyarország megérett a megújulásra, és a 2010-es választási év alkalmat kínál a politikában és a közügyekben is az újrakezdésre. Sólyom László a Magyar Televízióban péntek délelőtt elhangzott újévi beszédében úgy vélte, a változás szükségességét mindenki érzi.
Török Gábor mai bejegyzése összegyűjti, milyen fontosabb lépések várnak a szavazókra mostanában.
Mesterházy Attila, az MSZP miniszterelnök-jelöltje átvette a párt országos választási bizottságának irányítását Lendvai Ildikó pártelnöktől.
A politikus, ha úgy érzi, muszáj neki, szívbaj nélkül hazudik. Nincs is gond ezzel. Aki nem valamelyik pártegyház dogmatikus hitvilágában él, láthatja: a kreatív valóságtorzítás a politikus munkaköri leírásának része. Muszájból hazudni is bűn persze, de akkor is hazudni, ha nem muszáj, már nem csak bűn: hiba is. Márpedig Orbán Viktornak, ha nem lehet is igazmondó juhászba átmennie, nem muszáj már akkorát hazudnia, hogy nyerjen, mint elődeinek. Mindenképp győzni fog. A kelleténél aránytalanul nagyobb politikai hazugság azonban később többszörösen bosszulja meg magát.